2024.11.22. a negyedik tízmilliószoros nap 2024-ben. Te milyen manifesztálásokkal készülsz?
A tízmilliószoros napok a buddhizmusból erednek, ahol minden évben, a holdnaptár szerinti dátumok idején emlékeznek meg Buddha egy-egy életeseményéről.
Tartalomjegyzék
A buddhista hit szerint ilyenkor minden cselekedet tízmilliószoros erővel hat
A negyedik tízmilliószoros nap 2024-ben november 22-ére esik. Ez a Lhabab Düchen, amely a tibeti naptár szerint a kilencedik holdhónap 22. napjára esik, és Tibetben és Bhutánban széles körben megünneplik.
A fesztivált más buddhista ázsiai országokban is ünneplik, köztük Sri Lankán, Mianmarban, Thaiföldön és Laoszon, ahol néhány héttel a tibeti és a bhutáni alkalom előtt ülik meg.
A Tízmilliószoros napok a buddhizmusból erednek, ahol minden évben, a holdnaptár szerinti dátumok idején emlékeznek meg Buddha egy-egy életeseményéről.
A buddhista hit szerint ilyenkor minden cselekedet tízmilliószoros erővel hat, legyen az jó vagy rossz. Ezért ezek a napok kiváló alkalmak a spirituális gyakorlásra, a meditációra, az imára, a jótékonyságra, a bocsánatkérésre és a megbocsátásra. A Tízmilliószoros napok segítenek abban, hogy megtisztítsuk a karmánkat, és közelebb kerüljünk a megvilágosodáshoz.
A Tízmilliószoros napok 2024-ban
2024-ban négy Tízmilliószoros nap lesz, amelyek a következők:
- Február 24.: Chötrül Düchen, a vajmécsesek ünnepe, amikor Buddha csodálatos tetteire emlékezünk.(Spiritan)
- Május 23.: Saga Dawa Düchen, Buddha születésének, megvilágosodásának és halálának napja.(Spiritan )
- Július 21.: Chökhor Düchen, a Dharmacsakra napja, amikor Buddha először tanított a Négy Nemes Igazságról.
- November 22.: Lhabab Düchen, Buddha visszatérésének napja, amikor a mennyei birodalomból lejött, hogy tanítson az embereknek.
A Tízmilliószoros napok tökéletes alkalmak a meditációra és pozitív gondolkodásra
A pozitív gondolkodás azt jelenti, hogy minden helyzetben megtaláljuk a pozitívumot – nem pedig azt, hogy kizárjuk mindig a negatívumot!
A határaink meghúzása olyan alapvető, napi cselekedet, amely lehetővé teszi, hogy fenntartsuk a pozitív gondolkodást.
A negyedik tízmilliószoros nap eredete
A buddhista tanok szerint a harmadik tízmilliószoros nap a ལྷ་བབས་དུས་ཆེན (Lha Bab Düchen)
A Lhabab Duchen egy buddhista fesztivál, amely során Buddha alászállását ünnepelték a Trāyastriṃśa-ból (33. menny) a földre.
A legenda szerint a Buddha 41 éves korában ideiglenesen felemelkedett a Tráyastriṃśa-ba, hogy tanításokat adjon az isteneknek a vágyak birodalmában való hasznukra, és visszafizesse az anyja kedvességét azzal, hogy felszabadította a Samsarából.
Maudgalyayana, aki tanítványa és képviselője volt, hosszasan kérlelte, hogy térjen vissza, és hosszú vita után a Telihold alatt beleegyezett abba, hogy visszatér. Egy héttel később visszatért a földre egy különleges tripla létrán, amelyet Viswakarma, a gépek istene készített. Ez az esemény a Buddha nyolc nagyszerű tette egyikének számít.
A negyedik Tízmilliószoros nap és a spirituális fejlődés
A negyedik Tízmilliószoros nap, a Lhabab Düchen, különösen fontos a spirituális fejlődés szempontjából, mert ezen a napon Buddha megmutatta, hogy milyen nagy a szeretete és a könyörülete az élőlények iránt. Buddha ugyanis a mennyei birodalomban tartózkodott, hogy tanítsa az isteneket és a démonokat, és hogy tisztelegjen édesanyja előtt, aki ott újjászületett.
De a földi tanítványai nagyon hiányolták őt, és kérték, hogy térjen vissza. Buddha hallgatott rájuk, és hét lépcsőn keresztül leereszkedett a földre, amit az istenek aranyból, ezüstből és drágakövekből készítettek neki. A lépcsők mellett a négy nagy király, a négy nagy elem őrzője állt, és virágokkal, illatokkal és zenehangszerekkel köszöntötték őt. Buddha visszatérése nagy örömet okozott a tanítványainak és az embereknek, akik nagy tisztelettel fogadták őt.
Ez a nap arra emlékeztet minket, hogy Buddha mindig velünk van, és hogy mindig hallja a hívásunkat
Ez a nap arra is tanít minket, hogy milyen fontos a szeretet és a könyörület gyakorlása, és hogy milyen nagy hatással van ez a karmánkra és a sorsunkra.
Ha ezen a napon szeretettel és könyörülettel fordulunk mások felé, akkor tízmilliószorosan megsokszorozzuk a jót, amit teszünk. Ha ezen a napon bocsánatot kérünk és megbocsátunk, akkor tízmilliószorosan megtisztítjuk a karmánkat, és feloldjuk a konfliktusokat.
Ha ezen a napon meditálunk és imádkozunk, akkor tízmilliószorosan erősítjük a spirituális kapcsolatunkat Buddhával, és közelebb kerülünk a megvilágosodáshoz.
Hogyan éljük meg a negyedik Tízmilliószoros napot?
A negyedik Tízmilliószoros napot úgy élhetjük meg a legjobban, ha a következőket tesszük:
- Áldozzunk fel valamit Buddhának, például virágot, gyertyát, édességet, vagy bármit, amit szívesen adunk neki.
- Mondjunk el egy Buddhához kapcsolódó mantrát, például a legismertebbet: Om Mani Padme Hum, ami azt jelenti: “A gyöngy a lótuszban van”.
- Olvassunk el egy Buddhához kapcsolódó szútrát, például a Lótusz Szútrát, ami Buddha egyik legfontosabb tanítása.
- Gyakoroljunk szeretetet és könyörületet mások iránt, például adjunk alamizsnát, segítsünk valakinek, vagy kívánjunk jót másoknak.
- Gyakoroljunk bocsánatot és megbocsátást, például kérjünk elnézést, ha valakit megbántottunk, vagy bocsássunk meg, ha valaki megbántott minket.
- Meditáljunk és imádkozzunk, például képzeljük el, hogy Buddha mellettünk áll, és áldását adja nekünk, vagy kérjük őt, hogy segítsen nekünk a spirituális úton.
Ha ezeket a dolgokat tesszük a negyedik Tízmilliószoros napon, akkor biztosak lehetünk benne, hogy nagy lépést teszünk a spirituális fejlődésünkben, és hogy Buddha örül nekünk, és támogat minket.
A Lhabab Düchen-ön a pozitív vagy negatív hatások hatása tíz milliószorosára nő.
Ezért is fontos, hogy pontosan miket manifesztálsz, teremtesz ma meg. Te mivel készülsz?
A tízmilliószoros napok jelentősége és ünneplése
A tízmilliószoros napok jelentős tibeti buddhista ünnepek, amelyek Buddha Shakyamuni életének kulcsfontosságú eseményeihez kapcsolódnak. A hiedelem szerint ezeken a napokon a pozitív és negatív tettek hatása tízmilliószoros erővel érvényesül, kiemelve a tudatosság és az erényes viselkedés fontosságát.
A négy nagy ünnep
A tibeti buddhista naptár négy nagy ünnepet emel ki, amelyek mindegyike Buddha életének egy-egy kulcsfontosságú pillanatát jelképezi:
- Chötrül Düchen (A csodák ünnepe)
Az első holdhónap 15. napján ünneplik, és arra a periódusra emlékeznek, amikor Buddha csodákat mutatott be, hogy megerősítse követőinek hitét. Ez idő alatt a gyakorlók vajmécseseket gyújtanak, erényes cselekedeteket végeznek, felismerve ezek megsokszorozódó hatásait. - Saga Dawa Düchen
A negyedik holdhónap teliholdján tartják, ez a nap Buddha születését, megvilágosodását és parinirvánáját (halálát) ünnepli. Ez a legszentebb a négy ünnep közül, amikor a hívők zarándoklatokon vesznek részt, felajánlásokat tesznek és részvétüket fejezik ki. - Chökhor Düchen (A Dharma kerék megforgatásának ünnepe)
A hatodik holdhónap negyedik napjára esik, és Buddha első tanítását ünnepli, amelyet Sarnathban tartott a Négy Nemes Igazságról. A gyakorlók ezen a napon szent szövegeket tanulmányoznak, tanításokon vesznek részt, és elmélyülnek a Dharma igazságaiban. - Lhabab Düchen (A mennyből való leszállás)
A kilencedik holdhónap 22. napján emlékeznek arra, amikor Buddha visszatért a Földre, miután tanított az égi birodalmakban az édesanyjának. Ez az ünnep az elődök iránti tisztelet és a hála fontosságára emlékeztet.
Ünneplés Nepálban
Nepál, amely gazdag buddhista hagyományokkal rendelkezik, ezeket az ünnepeket mély tisztelettel tartja meg. A kolostorok és sztúpák, például az ikonikus Swayambhunath és Boudhanath, ezekben az időszakokban az események központjává válnak. A hívők körmeneteket tartanak, vajmécseseket gyújtanak és imákat ajánlanak fel, hogy Buddha tanításait méltóképpen ünnepeljék.
Képek forrása: pixabay, wikimedia