„Hitrendszer: egyetlen alapprogramra épülő pozitív és negatív meggyőződések összessége, amelyek meghatározzák vagy befolyásolják a döntéseket.”
Hitrendszerekről beszélni rendkívül divatossá vált a spirituális körökben. Sokan egyfajta mantraként használják, lassan háttérbe szorítva a pár éve még dobogós karma (amúgy szintén teljesen félreértett és félremagyarázott) kifejezést.
A következőkben ezért meghatározom a hitrendszer valódi jelentését, és azt is, mi a szerepük a Tau-módszerben.
Tartalomjegyzék
A hitrendszer bőven több mint egyszerű mentális program
Vannak, akik úgy vélik, minden hitrendszer, amit gondolsz valamiről, vagy éppenséggel egy szűrő, egy „napszemüveg, amelyen keresztül a világot szemléled”.
Olyan szűrőnek hiszik, amely meghatározza, hogy a beérkező információ és energia miként tudatosul, és meghatározza azt is, hogy miként reagálunk a világ dolgaira, sőt miként manifesztáljuk (teremtjük) meg az életünket.
A valóság ezzel szemben az, hogy a
Hitrendszer: egyetlen alapprogramra épülő pozitív és negatív mentális programok és meggyőződések összessége, amelyek meghatározzák vagy befolyásolják a döntéseket.
Tehát rendszerről beszélünk, egy egész programcsomagról, ami összetett módon jelentkezik az életünkben.
Mi a különbség hit és hit között?
Amikor hitről beszélnek az emberek, javarészt egybemossák a hit háromféle értelmezését – mert valójában háromféle hit létezik, ahogy szentből is háromfélét ismerünk.
Ennek a legfőbb oka az, hogy a magyar nyelv ilyen téren egyszerűsödött és összevont. Ebből pedig mostanra komolyabb galibák alakultak ki, amelyek gátolják a teljes megértést.
A hit anyagi síkon egy bizonytalanságot elfedő lelki-mentális igény: „azt hiszem, sikerült a vizsgám”.
A hit mentális síkon a bizalmat fejezi ki: „hiszek önmagamban”.
A hit spirituális síkon a hidat jelenti: „hiszek a Teremtőben” azaz kapcsolódom Hozzá.
Mi a különbség hitrendszer és meggyőződés között?
A meggyőződés, ezt fontos kihangsúlyozni, elvárás és nem pedig program! A meggyőződés egy mentális elvárás, egy rendkívül egyszerű egyenlettel, mint például A = B, és mint ilyen, statikus, mozdulatlan.
Például „minden férfi (A) disznó (= B)”, vagy „minden nő (A) ostoba (= B)”.
A meggyőződés szinte mindig egy alanyból és egy állításból áll. Ez alkot egy hatóerővel bíró tudati parancsot, egy programot, ami minden esetben hatni kezd, ahogy a feltételek adottakká válnak.
Például ha egy nő meggyőződése, hogy a férfiak őt csak ki akarják használni, akkor tudattalanul is úgy alakítja a kommunikációját, viselkedését, úgy reagál a férfiakra, hogy ez a meggyőződése beigazolódjon.
Éppen ezért nem beszélhetünk a meggyőződések esetén programról, mert nem az hat – hanem a tudat alakítja úgy a manifesztációs folyamatot, hogy a meggyőződésben foglalt kijelentés teljesüljön.
Másként megfogalmazva, a mentális program az, ami folyamatában alakítja a tudat működését, az elvárás pedig egy kívánt cél, amelyet elérni szándékozik a tudat.
Mik azok a mentális programok?
A tudatban ható programok olyan kijelentések, amelyek egy folyamatot határoznak meg, azaz dinamikusak. Ugyancsak egyszerű egyenlet szerint épülnek fel: A -> B.
Példák a mentális programokra: „nekem (A) nem sikerül semmi (-> B)”, esetleg „(-> B) jól érzem magam (A) a bőrömben”.
A mentális program és a mentális elvárás között a legfőbb különbség tehát az, hogy a program dinamikus. Magát a teremtő folyamatot határozza meg, míg az elvárás számára mindegy a folyamat, amíg a cél teljesül.
Másként megfogalmazva a mentális program mindig folyamatot ír le, azt, hogy veled mi legyen, míg az elvárás azt mondja meg, hogy a folyamat vége mi lesz.
A hitrendszerek a programok és elvárások rendszerei
Amikor hitrendszerről beszélünk a Tau-módszertanon belül, akkor a fentebb vázolt mentális elvárások és programok egységes rendszereiről beszélünk.
A Tau-módszer hatékonysága részben ezen a felismerésen alapul: egy-egy hitrendszer egyénenként más elemekből épülhet fel.
Hitrendszer lehet például a szegénységtudat/bőségtudat, a törekvő élet/belenyugvó élet vagy éppen a megerősítő/elutasító önkép.
A hitrendszer cseréje önmagában ritkán elegendő
A Tau-módszer egyik felismerése az, amit „megosztott programok és elvárások”-nak nevezünk.
Mivel a hitrendszerek egyaránt tartalmaznak elvárásokat és programokat, a cseréjük önmagában ritkán vezet tényleges eredményre – mivel az egyes programok és elvárások részei lehetnek más hitrendszereknek is!
Pozitív példával élve, a bőségtudat és a megerősítő önkép egyaránt osztozik olyan programon, hogy „jól érzem magam a bőrömben”, vagy „tisztelem önmagam”.
A Tau-módszerben ezért a hitrendszerek cseréjét megelőzi annak elemeinek feltárása.
Forrás: tauportal.hu
Borítókép: Katerina Jerabkova/Unsplash
1 hozzászólás
[…] Bölcselet A Hála a leggyorsabb út Bölcselet Te alakítod a saját sorsod Tau Hitrendszerek, meggyőződések, tudati programok Ősi hit Csillagokból születtünk és a csillagok közé térünk vissza AllKeleti […]