Míkhá'él arkangyal az egyik legnépszerűbb angyal az angyalmágiában. Jó okkal.
Tartalomjegyzék
Kicsoda Míkhá’él arkangyal?
Mihály (Míkhá’él, “Ki olyan, mint Isten?”) arkangyal a mennyei hadak nagy vezére és győztes harcosa. Ünnepnapja szeptember 29. Jelképe hatalmas kardja, mellyel legyőz minden gonoszt, akaratereje hatalmas, mint ahogyan ő maga is. Isten iránti hűsége megingathatatlan.
Az arkangyal jelen esetben a hét keresztény arkangyalt jelenti, nem pedig az angelológia második angyalkarát. Az arkangyal szó a görög arkhangelosz-ból ered, ami “főküldöttet”, “vezérangyalt” jelent.
(Mihály arkangyal szobra Kijevben)
A Mihály név eredete
Neve a héber „míkhá’él” (מִיכָאֵל) „ki olyan, mint Isten?” kifejezésből ered. A zsidó-keresztény hagyomány szerint Szent Mihály arkangyal az Istenhez hűséges angyalok vezére, akik Isten oldalán állnak a lázadó angyalok és a gonosz lelkek elleni harcban. Az Istenhez hűséges angyalok jelszava, csatakiáltása: Ki olyan, mint Isten?!, aminek voltaképpeni értelme ez: Senki sem olyan mint az Isten, vagyis: Isten a leghatalmasabb, ő a győztes, őt kell Úrnak elismerni, őt kell szolgálni.
A név jelentését olykor megpróbálják “Aki olyan, mint az Isten” értelemben magyarázni, ez azonban félreértés. Nyelvileg azért, mert a héber מי<mí> szócskának, mely a név első tagját alkotja, csak kérdő értelme lehet: ki?, kicsoda?; aki-t nem jelenthet (az utóbbit héberül az אשר <óser>szócska fejezi ki.) Tartalmilag pedig azért, mert a bibliai gondolkodástól teljességgel idegen is lenne a mennyei seregek vezérét “olyan, mint az Isten”-nek nevezni, hiszen az Istenhez való hűség lényege ebben a felfogásban épp a tőle való különbözés, neki való alávetettség elfogadása.
Mihály arkangyal további nevei
Melléknevei: Isten Hercege, Arkangyalok vezére, Nyugat ura, a Merkúr angyalainak ura, a Mennyország Seregeinek kapitánya, a Mennyország seregeinek hercege, a Mennyország alkirálya, a római katolikus egyház védőszentje, Izrael védőszentje, Mennyek Seregének főparancsnoka, az Erény hercege, Isteni védelmező, a Fény Hercege, a Béke védelmezője, Vasárnap angyala, a Tűz angyala, az Olajfa angyala, a Mandulafa angyala.
Szent Mihály földi megtestesülése Sárkányölő Szent György.
Az ezoterikusok Mihály arkangyalt a Merkúr lelkének tartják.
Mihály arkangyal
Az Isten ellen fellázadt Sátánt (Lucifert) eltiporta, és lándzsájával átszúrta, majd letaszította a földre.
Felemelte a mennybe Énok prófétát.
A Jelenések Könyve szerint a végítéletkor feloldozza a Sátán láncait, és ideiglenesen hagyja, hogy kitombolja magát a földön.
Nem általános keresztény felfogás szerint Isten büntetését is végrehajtja az embereken: részt vett például az egyiptomi elsőszülöttek lemészárolásában is, vezette az egyiptomiakat büntető angyalokat.
A Biblia név szerint ötször említi. Az Ószövetségben Dániel próféta könyve háromszor, az Újszövetségben egyszer Júdás Tádé apostol levele és egyszer a Jelenések könyve (SZIT fordítás):
Dán 10,13 – A perzsák országának (angyal) fejedelme huszonegy napon át ellenállt nekem. De Mihály, az egyik legfőbb fejedelem, segítségemre jött. Ott is hagytam, hogy küzdjön meg a perzsák királyával…
Dán 10,21b – És nem lesz velük szemben senki más segítségemre, csak Mihály, a ti fejedelmetek…
Dán 12,1 – Abban az időben fölkel Mihály, a nagy fejedelem, néped fiainak oltalmazója; mert olyan szorongattatás ideje következik, amilyen még nem volt soha, amióta nemzetek vannak. Abban az időben megszabadul néped, mind, aki be van írva a könyvbe.
Júdás 1,9 – jóllehet még Mihály főangyal sem mert káromló ítéletet kimondani, amikor Mózes holtteste miatt heves vitába szállt a sátánnal, csak ennyit mondott: “Büntessen meg az Úr!”
Jel 12,7 – Ezután nagy harc támadt a mennyben. Mihály és angyalai megtámadták a sárkányt. A sárkány és angyalai védekeztek…
Mihály arkangyal legyőzi a gonoszt. Guido Reni festménye.
Mihály arkangyal az angyalmágiában
Míkhá’él arkangyalt bátran hívja mindenki segítségül, aki nehéz helyzetbe került, vagy kihívások elé néz, esetleg spirituális védelemre van szüksége. Szárnya fehér, a végén kissé sötétszürke. Többnyire arany páncélban jelenik meg, vörös palásttal. Jelképei, amik megjelenhetnek körülötte a sas, a zászló, a dárda, az oroszlán. Kezében kardot és pajzsot tart.
Mihály arkangyal által felügyelt szakmák
- autóversenyzők,
- fitnesz és wellness,
- igazság védelmezői,
- katonák,
- rendőrök,
- sportolók,
- táncosok,
- testépítők,
- tűzoltók.
Mikor hívd Míkhá’élt?
Amikor a környezet, amelyben élsz, drasztikus változáson készül átmenni, legyen az változás a karrieredben, családban, baráti körben, és szükséged van plusz erőre, hogy szembenézz a kihívásokkal.
Milyen pozitív tulajdonságokat segít Mihály arkangyal?
- bátorság,
- büszkeség,
- kitartás,
- merészség,
- öntudatosság,
- ravaszság,
- szabadság.
Mihály arkangyal felügyelete alatt álló celesztiális létezők
Elem: Tűz.
Energiarendszer: Napfonat.
Égitestek: Nap.
Évszak: Nyár.
Hét napja: Vasárnap.
Mihály arkangyal felügyelete alatt álló földi létezők
Állatok:
- bivaly,
- kakas,
- medve,
- oroszlán (és nagymacskák)
- sas,
- sólyom, és más ragadozómadarak.
Növények:
- akác,
- angyalgyökér,
- csípős paprika,
- datolya,
- kőrisfa,
- olíva,
- napraforgó.
Fűszerek:
- babér,
- bors,
- csípős paprika (és minden, ami kapszaicint tartalmaz),
- fahéj,
- sáfrány.
Kristályok:
- achát,
- gránát,
- gyémánt,
- hegyikristály,
- karneol,
- macskaszem,
- napkő,
- smaragd.
Fémek:
- arany,
- titánium,
- vas.
Tárgyak:
- gyertyák és más, tűzzel világító eszközök,
- fegyverek (főként kard és más vágófegyverek),
- pajzsok és páncélzat.
Illatok:
- ámbra,
- fahéj,
- pacsuli,
- pézsma,
- tubarózsa (tüzesebb illatok).
Zene:
hang: C. Hangszer: gitár, zongora.
Színek:
- arany,
- narancs,
- sárga,
- vörös.
Számok:
1, 3.
Alakzatok:
háromszög, tetraéder (piramisforma).
Hogyan lépj kapcsolatba Mihály arkangyallal?
Mihály jelenlétére olyan forróság utal, ami jóleső, megtisztító, ami elűzi a félelmet és a lelki fáradtságot. Humoros, bár humora karcos. Erős, büszke kiállása miatt nem viseli jól a tétovázást, a bizonytalankodást, a teszetoszaságot. Ha nincs tiszta célod és erős elhatározásod, inkább szedd össze magad, mielőtt hívod.
Az alábbi helyzetekben segít elsősorban:
- állásfoglalás,
- bátorság, kihívások,
- fáradtság, fáradozás,
- érdemesség és az önbecsülés fokozása,
- irányítás, vezetés,
- védelem.
Fohászok Mihály Arkangyalhoz
Míkhá’él arkangyal célratörő, ezért a körülményes szertartások és imák helyett inkább rövid fohászokkal fordulj hozzá.
“Mihály Arkangyal óvj meg minden bajtól.”
“Mihály Arkangyal adj erőt, hogy szembe nézzek ezzel a helyzettel.”
“Mihály Arkangyal, segíts felfedeznem az igazságot.”
“Mihály Arkangyal, segíts, hogy hű lehessek magamhoz.
” Mihály Arkangyal borítsd rám védő szárnyaidat.”
Forrás: tarsasag.org