Skip to content

Életem tízparancsolata spirituális utazóként

Létezik egy olyan “ÉLETEM TÍZPARANCSOLATA” amit úgy is nevezhetnénk, hogy “A kisgyerek panasza, hogy fel kell nőnie”.

Így hangzik:

  1. „Nem tárgyalok bántalmazókkal.
  2. Nem tűröm a felszólító módot.
  3. Én vagyok magamnak a világon a legfontosabb. Nem te, nem ők, nem ti.
  4. Nem tűröm az agresszió semmilyen formáját.
  5. Nem akarom megoldani mások problémáit.
  6. Legyen körülöttem kevés ember, de azok legyenek minőségiek.
  7. Nem megyek oda, ahol nekem nem jó.
  8. Nem érdekel mások véleménye és tanácsa.
  9. Nem vállalok többet, mint amennyit elbírok.
  10. Vágyok, nem akarok.”
Kép: Életem tízparancsolata spirituális utazóként
Kép: Életem tízparancsolata spirituális utazóként

Ez az „életem tízparancsolata” inkább egy durcás kisgyerekhez illik

Nézd meg, miért olyan, mint amikor egy gyerek panaszkodik, hogy rendet kell tennie, vagy iskolába kell mennie.

“3. Én vagyok magamnak a világon a legfontosabb.
Nem te, nem ők, nem ti.”

Az ember akkor lép magasabb szintre, amikor megérti, hogy nem ő a legfontosabb a saját életében. Éppen azért van tele a világ annyi híres férfival és nővel, mert nem magukat helyezték életük középpontjába, hanem valamely ügyet vagy célt, amelyért aztán mindent megtettek.

És igen, azok a nők is példaképpé váltak, akik hasonlóan cselekedtek. Akinek családja van, és szereti a gyerekeit, az aligha tudja elképzelni, hogy ne ők legyenek a fontosabbak nála.

“4. Nem tűröm az agresszió semmilyen formáját.”

Az agresszió az élet szerves része és aligha mellékesen a túlélés egyik alapeszköze. Az erélyes érdekérvényesítés alap. Az immunrendszered agresszív a kórokozókkal szemben. Ha nem így volna, már nem élnél, vagy oxigénsátorban, állandóan gyógyszerezve tengetnéd a napjaid.

Ez csak egyetlen és legalapvetőbb példa. A mindennapok során tucatnyi alkalom van, amikor nem hogy nem tűrni kell, hanem neked kell agresszívvá válnod, akár mikroagresszió szinten is. Például ha valaki befurakszik eléd a sorba és te a helyére küldöd, az már agresszió, mert az érdekedet érvényesíted más kárára, aki eleve kárt okozott neked.

És át arról szól a 4. pont, hogy SEMMILYEN formáját, márpedig ez is az agresszivitás egy formája.

Kép: A spirituális utazó tízparancsolata

“5. Nem akarom megoldani mások problémáit.”

A közösségi lét egyik alapja a kölcsönös segítségnyújtás. Miért ne akarnád megoldani más problémáját? Persze, kéretlenül, beleszólva mások életébe, ha nem rád tartozik, ne tedd, de hát az megint egy speciális esete.

“7. Nem megyek oda, ahol nekem nem jó.”

Létezik olyan, hogy kötelesség, meg felelősség is. Nem mindig megyünk oda, ahol jó nekünk, amikor felelősek vagyunk másokért vagy amikor kötelességünk odamenni. Egy felnőtt ezt érti.

“8. Nem érdekel mások véleménye és tanácsa.”

Egyenes út a pusztulásba. Világos, hogy képtelenség mindenkire hallgatni, ugyanakkor a senkire se a másik szélsőség, ami pusztuláshoz vezet.

Okos az, aki megválogatja, kiknek ad a véleményére, bölcs az, aki tudja, kitől érdemes tanácsot elfogadni.

“9.Nem vállalok többet, mint amennyit elbírok. “

Ilyen ez a popszakma, néha többet kell vállalni, hogy menjenek a dolgok. Aligha mellékesen azonos beosztásban rendszerint pont ezért keresnek többet a férfiak: többet vállalnak.

“10. Vágyok, nem akarok.”

Ez márpedig alaphiba. A vágy a szükségleti hiányt jelző tudatalatti folyamat. Amire vágysz, abban hiányt szenvedsz. Az akarat a szándék, a célkitűzés, az irányultság.

  • A vágy azt mondja el, miben szenvedsz hiányt
  • Az akarat azt mondja el, mit akarsz megteremteni.

A vágy. növényi létszint. Az akarat. emberi létszint.

A spirituális utazó tízparancsolata

Következzen most a valódi szellemtudomány „tízparancsolata” a spirituális utazók számára!

1. Meghúzom és megvédem a határaimat

(A határok olyanok, mint a kerítések. nem azért vannak, hogy kizárjanak, hanem hogy megvédjenek.)

Egy spirituális úton járó ember számára elengedhetetlen, hogy meghatározza és megvédje a lelki és fizikai határait a belső béke és harmónia megteremtése és fenntartása érdekében. Ez a tudatos önvédelem lehetővé teszi, hogy távol tartsa az életétől azokat az energiákat és embereket, akik negatívan befolyásolhatják őt. A határok kiállása nem önzés, hanem a saját jólétünk és fejlődésünk biztosítása.

Kép: Meghúzom és megvédem a határaimat

Hogyan tehetjük ezt meg a gyakorlatban?

  • Ismerd fel a határaidat. Fontos, hogy tisztában legyél azzal, hogy mi az, ami neked kényelmetlen, mi az, ami elvonja az energiádat, és mi az, ami sérti a lelkedet.
  • Kommunikáld a határaidat. Nyíltan és őszintén beszélj másokkal az igényeidről és az elvárásaidról. Ne félj nemet mondani arra, ami nem esik jól neked.
  • Állj ki magadért. Ha valaki tiszteletlenül bánik veled, vagy átlépi a határaidat, ne habozz határozottan fellépni. Nem köteles elviselni a rossz bánásmódot.
  • Tartsd távol a “vámpírokat”. Vannak emberek, akik energiát szívnak el másoktól. Ha úgy érzed, hogy valakivel való interakció után kimerültnek és lemerültnek érzed magad, érdemes lehet korlátozni a vele való kapcsolattartást.
  • Gondoskodj magadról. A határok kiállása önmagunkra való odafigyelést is igényel. Biztosíts elegendő pihenést, tölts időt olyan tevékenységekkel, amelyek feltöltenek, és tápláld a lelkedet inspiráló és pozitív dolgokkal.

2. Valóakaratom szerint élek

(Ez nem egy gyermek makacssága, hanem az élet céljának tudatos követése.)

A valódi akaratom az, ami az igazi belső vágyamat és céljaimat tükrözi, nem azt, amit mások várnak el tőlem. Azt, hogy az életemet a belső vágyaimat és céljaimat követve alakítom, a kötelességeim és felelősségeim tudatában formálom, figyelembe véve a nekem fontos személyek szükségleteit is.

Nem engedem, hogy vágyaim elvonjanak a helyes útról, és mindig hű maradok az elveimhez. Az igazi szabadság számomra azt jelenti, hogy az életemet úgy alakítom, hogy az összhangban legyen a külső elvárásokkal és a belső értékrendemmel.

Fontos megjegyezni, hogy ez nem gyengeség vagy behódolás! Nem arról van szó, hogy vakon követem mások véleményét, vagy hogy feláldozom a saját boldogságomat. Inkább arról, hogy tudatosan egyensúlyban tartom a saját céljaimat és az engem körülvevő emberek igényeit, miközben felelősségteljesen élem az életem.

Hogyan valósíthatom meg?

  • Ismerd meg önmagad. Szánj időt arra, hogy felfedezd a belső értékeidet, vágyaidat és céljaidat. Mi az, ami igazán fontos számodra? Mi az, amitől boldognak érzed magad?
  • Légy őszinte magadhoz. Ne félj kimondani, amit gondolsz és érzel. Ne rejtsd el a vágyaidat mások elől, még akkor sem, ha azok nem egyeznek a társadalmi elvárásokkal.
  • Kövesd a szíved szavát. Ne hagyd, hogy a félelem vagy a bizonytalanság visszatartson attól, hogy kövesd az álmaidat. Légy bátor és merj kockáztatni!
  • Tarts ki. Az út nem mindig lesz könnyű. Lesznek kihívások és visszatetszések, de ha hiszel magadban és a céljaidban, akkor képes leszel legyőzni őket.

3. Szeretem és elfogadom magam

(Mert ha te nem szereted magad, ki fog?)

Az önszeretet és önelfogadás az egyik legfontosabb pillére a spirituális fejlődésnek. Csak akkor tudunk másokat igazán szeretni és elfogadni, ha először magunkat is szeretjük és elfogadjuk a hibáinkkal és erényeinkkel együtt. Az önszeretet nem önzés, hanem a kiegyensúlyozott és boldog élethez vezető út alapja.

Hogyan gyakorolhatjuk az önszeretetet és önelfogadást?

  • Ismerd meg önmagad. Fedezd fel az értékeidet, a céljaidat, a vágyaidat és a szükségleteidet. Figyeld meg a gondolataidat, az érzéseidet és a viselkedésedet.
  • Légy kedves magadhoz. Ne kritizáld magad állandóan. Fogadd el a hibáidat, és tanuld meg belőlük. Beszélj magaddal úgy, mint ahogy a legjobb barátoddal beszélnél.
  • Gondoskodj magadról. Figyelj az egészségedre, táplálkozz egészségesen, sportolj rendszeresen, és aludj eleget. Lazíts és tölts időt olyan tevékenységekkel, amiket szeretsz.
  • Légy hálás. Figyeld meg az életedben lévő jó dolgokat, és légy hálás értük. Írj egy hála naplót, vagy mondj köszönetet minden nap valamiért.
  • Bocsáss meg magadnak. Mindenki hibázik. Bocsáss meg magadnak a múltbeli hibáidért, és tanulj belőlük. Ne éld tovább a múltban.
  • Állj ki magadért. Ne félj kimondani a véleményedet, és kiállni magadért. Ne hagyd, hogy mások manipuláljanak vagy kizsákmányoljanak.
  • Légy türelmes. Az önszeretet és önelfogadás nem egyik napról a másikra jön létre. Időbe és türelembe telik.

4. Támogató és hiteles kapcsolatokat alakítok ki

(Kapcsolatok, amelyek táplálnak, nem azok, amelyek lehúznak.)

A spirituális fejlődéshez elengedhetetlen, hogy olyan emberekkel vegyük körül magunkat, akik támogatják és inspirálják utunkat. Ezek a hiteles kapcsolatok kölcsönös tiszteletre és szeretetre épülnek, melyek táplálják a lelki növekedést. Energiával töltenek fel, nem merítenek ki bennünket.

A hiteles kapcsolatok erős alapot adhatnak a spirituális úton. Energiával töltenek fel, inspirálnak és támogatnak a fejlődésben. Ha hajlandó vagy befektetni az időt és energiát a hiteles kapcsolatok építésébe, gazdagabb és teljesebb spirituális életet élhetsz.

Hogyan építsünk hiteles kapcsolatokat?

  • Válogass. Ne félj eltávolodni azoktól, akik lehúzzák az energiádat. Inkább fókuszálj azokra, akik inspirálnak, támogatnak és felvállalnak téged.
  • Légy nyitott. Merj megosztani a gondolataidat, érzéseidet és spirituális élményeidet másokkal. Légy fogékony az ő megosztásaikra is.
  • Légy jelen. Amikor másokkal vagy, teljesen figyelj oda rájuk. Ne aggódj a múlt vagy a jövő miatt, légy jelen a pillanatban.
  • Légy önzetlen. Ne csak magadra összpontosíts, segíts másoknak is a spirituális úton. Légy bőkezű a szereteteddel és a támogatásoddal.
  • Légy türelmes. A hiteles kapcsolatok építése időt és energiát igényel. Légy türelmes magaddal és másokkal is.

Fontos megjegyezni:

  • A hiteles kapcsolatok nem tökéletesek. Időnként konfliktusok is előfordulhatnak. A lényeg, hogy nyíltan kommunikáld az érzéseidet, és keress megoldást a problémákra.
  • Nem kell túl sok emberrel körülvenned magad. Néhány mély, hiteles kapcsolat sokkal értékesebb, mint sok felületes ismeretség.

5. Keresem és megélem az igazságot

(Az igazság szabaddá tesz, még ha néha fájdalmas is.)

Az igazság keresése és kimondása kulcsfontosságú a spirituális úton. Az őszinteség önmagunkkal és másokkal elengedhetetlen a valódi énünk megismeréséhez és a lelki fejlődéshez. Tudjuk, hogy nem mindig könnyű szembenézni a valósággal és kimondani az igazat, de hosszútávon ez a helyes út. Ne feledjük. az igazság szabaddá tesz, még akkor is, ha néha fájdalmas.

Kép: Keresem és megélem az igazságot
Kép: Keresem és megélem az igazságot

Hogyan tehetjük meg az első lépéseket az igazság útján?

  • Önvizsgálat. Fordíts időt arra, hogy feltárjuk gondolatainkat, érzéseinket és motivációinkat. Ne féljünk szembenézni a nehéz igazságokkal sem.
  • Őszinteség önmagunkkal. Legyünk őszinték önmagunkkal a hibáinkkal, gyengeségeinkkel és vágyainkkal kapcsolatban. Ez az önismeret alapja.
  • Kommunikáció. Beszéljünk őszintén másokkal, még akkor is, ha nehéz vagy kényelmetlen. A nyílt kommunikáció erősíti a kapcsolatainkat és elősegíti a kölcsönös tiszteletet.
  • Bátorság. Legyen bátorságunk kimondani az igazat, még akkor is, ha félünk a következményektől. Az igazság kimondása bátorságot és integritást igényel.
  • Megbocsátás. Bocsássunk meg magunknak és másoknak a múltbeli hibákért. A megbocsátás elengedhetetlen a lelki békéhez és a továbblépéshez.

6. Kézben tartom érzelmeim gyeplőjét

(Az érzelmek olyanok, mint a lovak. ha hagyod, állati ösztöneik szerint futnak szét, magukkal ragadva életed kocsiját, jó eséllyel pusztulásba rántva téged)

A spirituális fejlődéshez elengedhetetlen, hogy megértsük és kézben tartsuk az érzelmeinket. Ez a belső egyensúly kulcsa, ami lehetővé teszi, hogy ne sodródjunk el az élet hullámaival, hanem stabilan és békésen kezeljük a kihívásokat. Az érzelmeink megismerése és elfogadása az igazi lelki béke elengedhetetlen feltétele.

Hogyan uralkodhatsz az érzelmeiden?

  • Ismerd fel az érzelmeidet. Figyelj a testedre és a gondolataidra, hogy azonosítsd az érzelmeidet, amint felmerülnek. Ne ítéld el őket, csak figyeld meg őket.
  • Fogadd el az érzelmeidet. Minden érzelem érvényes, még a negatívok is. Ne próbáld elnyomni vagy elkerülni őket.
  • Értsd meg az érzelmeidet. Mi okozza az adott érzelmet? Milyen gondolatok és hiedelmek állnak mögötte?
  • Válassz tudatosan. Ne hagyd, hogy az érzelmeid irányítsanak. Döntsd el tudatosan, hogyan reagálsz rájuk.
  • Gyakorold az önuralmat. Lélegezz mélyeket, meditálj, vagy végezz relaxációs technikákat, hogy megnyugtasd az elmédet és a tested.
  • Kérj segítséget. Ha nehezen birkózol meg az érzelmeiddel, fordulj terapeutához vagy spirituális tanácsadóhoz.

Az érzelmek uralásának elsajátítása nem két perces feladat. Türelemre és gyakorlásra van szükség. De a befektetett energia megéri, hiszen a belső béke és stabilitás kulcsát nyitja meg.

7. Tudatosan élek a jelenben

(A jelen kiterjedése a tudatszinted függvénye. lehet egy pillanat vagy akár egy perc vagy akár egy egész élet is, amit egyszerre látsz át.)

A spirituális utazó tudja, hogy a múlt már elmúlt de a jelenben létezik a hatásaiban és örökségében, és a jövő még nem érkezett el, viszont folyamatosan formálódik a jelen döntései és a múlt hagyatéka révén, ezért a jelen pillanatban való létezés a legfontosabb.

A spirituális utazók számára a jelenben élés kulcsfontosságú a boldog és teljes élethez. A múlt már elmúlt, a jövő pedig még ismeretlen, így a mostani pillanatra kell összpontosítanunk, ahol a hatásunk és a változás lehetősége rejlik.

Hogyan éljünk tudatosabban a jelenben?

  • Gyakorold a mindfulness-t. Szánj időt arra, hogy észleld a környezeted és a saját érzéseidet ítélkezés nélkül. Figyelj a lélegzetedre, a testedre és a gondolataidra. Számos mindfulness gyakorlat létezik, mint a meditáció, a testtudatosítás vagy a hálásnapló vezetése.
  • Engedd el a múltat. Ne aggódj a múltbeli hibákon vagy bánatokon. Tanulj a múltból, de ne hagyd, hogy uralkodjon rajtad. Engedd el a negatív gondolatokat, és fókuszálj a jelen pozitívumaira.
  • Ne aggódj a jövő miatt. A jövő tele van bizonytalansággal, de ez nem jelenti azt, hogy aggódnunk kellene miatta. Bízz magadban és a képességeidben, és higgy benne, hogy képes vagy elérni a céljaidat.
  • Légy hálás a jelenért. Vedd észre a jó dolgokat az életedben, még a kicsiket is. Érezd a hálát a családodért, a barátaidért, az egészségedért és minden másért, amiért szerencsés vagy.
  • Légy jelen a mindennapokban. Amikor eszel, sétálsz, vagy beszélsz valakivel, teljesen összpontosíts a tevékenységre. Ne aggódj a múlt vagy a jövő miatt, légy jelen a pillanatban.
  • Csatlakozz egy közösséghez. Találj olyan embereket, akik megosztják az értékeidet, és akikkel támogathatjátok egymást a tudatos jelenlét útján.

A tudatos jelenlét gyakorlással fejleszthető. Tartsd észben, hogy nincs tökéletes módja a jelenben élésnek. A lényeg az, hogy találj meg egy olyan utat, ami neked működik, és kitartóan kövesd.

8. Magam hozom a döntéseim és vállalom értük a felelősséget

(Az életed te irányítod, és csak te vagy felelős érte.)

A spirituális úton járó ember felismeri, hogy ő maga felelős a tetteiért és döntéseiért. Ez a felelősségvállalás magában foglalja a tudatot, hogy életünk alakulása a mi kezünkben van. Ugyanakkor tisztában van vele, hogy a döntéseinket nem csak a saját akaratunk befolyásolja.

Kép: Magam hozom a döntéseim és vállalom értük a felelősséget

Számos külső tényező is befolyásolhatja a mozgatórugóinkat:

  • Öröklött minták és programok. A családunktól örökölt hiedelmek, viselkedési minták és traumák mélyen bevésődhetnek a tudatalattinkba, és befolyásolhatják a döntéseinket.
  • Tanult minták. A környezetünkből, a társadalomból és a médiából tanult minták is befolyásolhatják a gondolkodásmódunkat és a viselkedésünket.
  • Blokkok. Negatív tapasztalatokból eredő blokkok gátolhatják a fejlődésünket és megakadályozhatják, hogy a teljes potenciálunkat kibontakoztassuk.
  • Hitrendszerek. A vallási és kulturális hitrendszerek is befolyásolhatják a világról alkotott elképzelésünket és a döntéseinket.

A spirituális utazó egyik célja a tudata megtisztítása a nemkívánatos idegen befolyástól. Ez a tudatosság magában foglalja.

  • A belső minták és programok felismerését, amik tudat alatt befolyásolnak minket.
  • A blokkok oldását, amik gátolják a fejlődésünket.
  • A hitrendszerek megkérdőjelezését, amik korlátozzák a gondolkodásmódunkat.

A tudat megtisztítása hosszú és fáradságos folyamat lehet, de elengedhetetlen ahhoz, hogy igazán szabadon és tudatosan élhessünk. Számos technika áll rendelkezésre a tudat megtisztítására, mint például.

  • Meditáció. A meditáció segít elcsendesíteni az elmét, és felismerni a tudatalatti mintákat.
  • Tudatossági gyakorlatok. A tudatossági gyakorlatok segítenek a jelen pillanatra összpontosítani, és elengedni a múltbeli traumákat és a jövőbeli aggodalmakat.
  • Terápia. A terápia segíthet a blokkok oldásában és a nehéz érzelmek feldolgozásában.
  • Spirituális tanítások. A spirituális tanítások segítenek új szemszögből tekinteni az életre, és megérteni a helyünket a világban.

9. Alkotok és élek teremtő erőmmel

(Ha nem mondod el a világnak, ki vagy, ki fogja tudni?)

A spirituális úton járó ember számára az önkifejezés nem csupán önmagunk kinyilvánítása, de a belső igazságunk megélésének és megosztásának is eszköze. Az önkifejezés szabadsága révén megmutathatjuk a világnak, kik vagyunk valójában, inspirálva másokat is, hogy felfedezzék a saját útjukat.

Hogyan valósíthatod meg a gyakorlatban?

  • Fedezd fel a benned rejlő tehetséget. Mi az, ami örömet okoz, és amiben igazán jó vagy?
  • Próbálj ki új dolgokat. Ne félj kilépni a komfortzónádból, és felfedezni a benned rejlő lehetőségeket.
  • Kísérletezz különböző önkifejezési formákkal. Írj, fess, táncolj, énekelj, vagy bármi mást, ami segít kinyilvánítani magad.
  • Oszd meg a műveidet másokkal. Ne félj megmutatni a világnak, ki vagy, és mit alkottál.
  • Inspirálj másokat. Támogasd azokat, akik szintén önmagukat keresik, és bátorítsd őket arra, hogy kifejezzék magukat.

Az önkifejezés folyamat, nem pedig cél. A lényeg, hogy őszintén és bátran mutasd meg a világnak, ki vagy valójában. Minél többet adsz magadból, annál gazdagabbá válik az életed, és annál nagyobb hatással lehetsz másokra.

10. Az értékrendem szerint élek ez hozza el a valódi békét

(A belső béke a hiteles élet gyümölcse.)

A spirituális úton járó ember számára a belső béke elérésének kulcsa az értékrendszeréhez való hűség megtalálása és fenntartása. Ez azt jelenti, hogy olyan módon éljük az életünket, amely összhangban van a legfontosabb elveinkkel és hitünkkel.

Amikor az értékrendünkhöz igazodva cselekszünk, megszabadulunk a belső konfliktusoktól és a kétségektől. Ez békét és elégedettséget hoz az életünkbe, és erőt ad ahhoz, hogy nemet mondjunk a kísértéseknek, és kitartóan kövessük a céljainkat.

Hogyan valósíthatod meg a gyakorlatban?

  • Gondold át, hogy mi a legfontosabb számodra az életben. Milyen értékek vezérlik a döntéseidet és a cselekedeteidet?
  • Vizsgáld meg a tetteidet. Összhangban vannak-e az értékeiddel? Ha nem, mit tehetsz a változás érdekében?
  • Légy őszinte magadhoz. Ne félj szembenézni az igazsággal, még akkor sem, ha az kényelmetlen.
  • Légy bátor. Ne félj kiállni az értékeidért, még akkor sem, ha mások nem értenek egyet veled.
  • Légy türelmes. A belső béke megtalálása időbe telhet. Ne add fel, ha nem jön azonnal.

A belső béke megtalálása és fenntartása segít abban, hogy boldogabb és teljesebb életet éljünk.

Astraios

Index